У новому проєкті Мінветеранів та Міноборони перші 26 ветеранів війни пройшли навчання і викладатимуть початкову військову підготовку в школі

Дата: 13.09.2023 08:00
Кількість переглядів: 68

Мінветеранів спільно з Міноборони України реалізують проєкт, яким передбачено залучення ветеранів війни до викладання початкової військової підготовки. Учасники з 15 областей України пройшли курси з підвищення кваліфікації на базі Національного університету оборони України за оновленою програмою. Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Мінветеранів працює над розбудовою державної політики в сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності та приділяє особливу увагу реформуванню кадрового забезпечення в системі національно-патріотичного виховання. Зокрема, розробляє механізм системного залучення ветеранів війни до освітнього процесу у якості викладачів предмету Захист України. Новий підхід сприятиме підвищенню професійної компетентності фахівців у сфері військово-патріотичного виховання, суттєво підвищить ідеологічну складову оборонної стійкості, рівень  обороноздатності та посилить національну безпеку України.

«Внаслідок війни ми отримаємо численну армію ветеранів з великим ціннісним потенціалом, який необхідно долучити до відновлення країни у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Зокрема, у сфері національно-патріотичного виховання», – наголосила в.о. директора Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Світлана Строкач.

Міністерство розробило Постанову № 1399 від 17 грудня 2022 року, яке  гарантує ветеранам війни право викладати предмет «Захист України» у закладах освіти, та проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основи національного спротиву», що забезпечує  імплементацію в систему національного спротиву практичного досвіду, набутого ветеранами війни зі захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також розширюється склад суб’єктів, відповідальних за здійснення початкової загальновійськової підготовки громадян шляхом додавання Мінветеранів.

Окрім того, за ініціативою Мінветеранів Національним університетом оборони України розроблено Програму підвищення кваліфікації кадрового потенціалу з числа ветеранів війни за напрямом початкова військова підготовка в системі освіти. Міноборони визначило базовим навчальним закладом, в якому відбуватиметься навчання ветеранів війни Національний університет оборони України.

«Днями відбувся перший випуск 26 слухачів курсу з підвищення кваліфікації, які отримали державні сертифікати. У ході навчання ветерани вдосконалили свою педагогічну майстерність, отримали актуальну інформацію по базових курсах з тактичної медицини, вогньової підготовки, історії українського війська, а також психології», – додала Світлана Строкач.

Головний спеціаліст відділу з питань формування громадянської ідентичності Мінветеранів Вікторія Косенко, наголошує на необхідності вдосконалення системи військової підготовки громадян, всебічного залучення ветеранів війни до військово-патріотичного виховання з урахуванням досвіду країн НАТО, та впровадження системи підготовки, перепідготовки та підвищення  кваліфікації кадрового потенціалу з числа ветеранів війни у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності в системі освіти. З цією метою проведено моніторингове дослідження, за результатами якого до фахового викладання шкільних дисциплін національно-патріотичного спрямування у 2022 році було залучено 593 ветеранів війни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень