Ментальне здоров’я входить до п’ятірки найбільших глобальних викликів майбутнього – результати дослідження

Дата: 14.09.2023 14:00
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

На замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів, який пройшов 6 вересня у Києві за ініціативою першої леді Олени Зеленської, британська компанія Alligator Digital провела дослідження щодо ментального здоров’я та ставлення до нього в різних країнах світу.

Усього охоплено 11 країн світу, серед яких – Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Ізраїль, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Україна, Хорватія,  Японія. Проведено 11 000 інтерв’ю – по 1 000 в кожній країні. Такий підхід виключає спотворення даних, враховуючи різну чисельність населення.

На думку респондентів, ментальне здоров’я в наступні 5 та навіть 20 років залишатиметься серед найбільших глобальних викликів. Воно викликає таку ж стурбованість як інфляція, зміни клімату, бідність, втрата роботи або зниження доходів. Дослідження показує: для молоді ментальне здоров’я є більшим викликом, ніж для старшого покоління.

Серед факторів, які впливають на ментальне здоров’я, респонденти називають такі: з глобальних – світові економічні проблеми, наслідки пандемії Covid-19 та війни; з особистісних – тяжка втрата близьких чи рідних, розрив сімейних стосунків, виклики в професійному житті.

Варто зазначити, що як самі фактори, так і рівень їхнього впливу, відрізняється залежно від країни. Наприклад, в Україні найбільший вплив на ментальне здоров’я громадян має війна, в Туреччині – економічна нестабільність, в Японії – розрив сімейних стосунків тощо.

До слова, війна впливає не лише на тих, хто перебуває безпосередньо в зонах конфлікту, її наслідки відчуваються у всьому світі. Як показало дослідження, вплив війни в Україні відчуває кожен другий по всьому світу. Більше третини (35%) опитаних сказали, що все ще відчувають вплив конфліктів минулого століття.

Найбільш вразливі до впливу війни в Україні та світових конфліктів підлітки 13-15 років, найменш – молодь віком 16-24. Однак цей показник зростає відповідно до зростання віку.

Кожен другий українець почувається емоційно гірше, ніж три роки тому. Війна викликає емоційне виснаження, однак люди плекають свою стійкість та сповнюються надією. Дослідження показує, що люди, які на власному досвіді пережили потрясіння, мають більш стійке ментальне здоров’я. З опитаних в Україні 69% погоджуються, що почуваються не найкраще через війну, але водночас вірять, що зможуть з цим впоратися.

Опитування здійснено на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Експертну підтримку дослідження забезпечили Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, BRAND UKRAINE та ГО «Безбар’єрність».

Детальніше з дослідженням можна ознайомитися за посиланням – https://bit.ly/3PsHU8P


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень