На Київщині створюють віртуальні 3D-тури та аудіогіди для розширення можливості подорожей регіоном – брифінг КОВА (ВІДЕО)
В умовах воєнного стану в Київській області активно розвивається віртуальний туризм. На сьогодні вже створено 10 3D-турів, з якими можна ознайомитися на туристичному порталі «Мандруй Київщиною». Про це повідомила під час брифінгу директорка Департаменту культури та туризму Київської ОВА Анна Куценко.
«В умовах сьогодення віртуальні тури регіоном дозволяють, не виходячи з дому, бомбосховища або перебуваючи за кордоном, потрапити до музею, відвідати видатні історичні місця, мальовничі туристичні локації Київщини. Фахівці Департаменту культури та туризму постійно працюють над розширенням розділу 3D-турів на порталі «Мандруй Київщиною». На сьогодні вже доступні тури музеями, садибами та заповідниками», – зазначила Анна Куценко.
Серед доступних турів – мандрівка Чорнобильською зоною відчуження, яка зараз заборонена для відвідування. Також через заборону сплавів Дніпром можна віртуально відвідати затоплену Спасо-Преображенську церкву в селі Гусинці.
Директорка Департаменту культури та туризму зауважила, що одразу після деокупації пристоличного регіону, коли про туризм ще не йшла мова, віртуально можна було ознайомитися з наслідками військової агресії. Зокрема, був створений «VR-музей пам’яті війни», де відвідувачі можуть потрапити в реалії війни в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Горенці та інших понищених населених пунктах Київщини. Фіксацію місць активних бойових дій та руйнацій здійснено у співпраці з проєктом «Війна впритул». Також на порталі можна побачити 3D-моделі робіт британського художника Бенксі.
Крім того, видана фотокнига «Київщина» з доповненою реальністю. За допомогою мобільного застосунку читачі можуть оглянути з висоти пташиного польоту чорнобильський реактор, дендрологічний парк «Олександрія», Національний парк «Межигір’я» та інші місця.
Такі віртуальні тури не лише інформують та ознайомлюють із відкритими локаціями, але й тимчасово не доступними, дають змогу розширити межі візуального ознайомлення з об’єктами екскурсійно-туристського показу. Окрім цього, такі тури мають інклюзивну мету. Також 3D-тури допомагають відволіктися і перезавантажитися, що має велике значення у психологічній реабілітації для підтримки ментального здоров’я людини.