Руслан Кравченко: Київщина – у пʼятірці регіонів-лідерів, привабливих для бізнесу

Дата: 29.09.2023 11:00
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Київщина – у пʼятірці регіонів-лідерів, привабливих для бізнесу. І наше завдання – продовжити створення найкомфортніших умов у регіоні для підприємців. Про це зазначив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко під час форуму бізнесу «Економіка, яку не зупинити», який відбувся у м. Біла Церква.

У заході взяли участь Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко, представники комітетів ВРУ, Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади, а також українського бізнесу. Всього у Форумі взяли участь понад 400 учасників.

«Окупанти зруйнували та пошкодили понад 700 суб’єктів господарювання. Незважаючи на це, від початку року загальна кількість підприємців в області зросла на 6 тисяч. 76 – переїхали до Київщини із зон бойових дій. Ми не тільки нівелюємо збитки, завдані окупацією, а й розвиваємося, відкриваємо нові бізнеси», – повідомив начальник Київської ОВА.

Він розповів про програми підтримки бізнесу, які діють сьогодні в області. Зокрема, це «Доступні кредити 5-7-9%», у межах яких вже пішло ​​400 млн грн, а загальна сума кредитного портфеля становить 15,7 млрд грн. У рамках цієї програми спільно з Фондом розвитку підприємництва додатково відшкодовується частина відсотків бізнесам. З обласного бюджету на це виділено 15 млн грн, з яких уже 4,2 млн грн пішло на компенсацію кредитної ставки 111 підприємств.

Завдяки урядовій програмі «Власна справа» на Київщині з початку року видали підприємцям 341 мікрогрант на суму понад 80 млн грн. Це дозволить створити майже 800 нових робочих місць.

Також важливою для регіону є переробна галузь. За програмою «Новий рівень» з початку дії програми «єРобота» 45 підприємств переробної галузі Київщини отримали гранти на суму майже 250 млн грн.

У рамках форуму провели дві дискусійні панелі: «Перспективи швидкого відновлення економіки завдяки незламному бізнесу під час війни» та «Компанії майбутнього – інноваційний потенціал та розвиток технологій під час війни». Учасники обмінювалися досвідом і думками та обговорювали можливості підтримки й зростання економіки країни, стабілізації економічних процесів, налагодження фінансової підтримки національної безпеки та стимулювання створення взаємовигідної співпраці в реаліях сьогодення.

«Це був чесний і відкритий діалог. Війна завдала колосальних збитків Київській області. Сьогодні ми спрямовуємо ресурси на те, щоб відбудувати регіон. Як кризовий менеджер перебуваю в постійному діалозі з підприємцями області. Бо разом працюємо на перемогу, відновлення та для людей», – наголосив Руслан Кравченко.

Метою заходу є підтримка стійкості та розвитку незламного бізнесу в сучасних складних умовах, що сприятиме побудові партнерських відносин між владою та бізнесом.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень