Медичне партнерство в дії: Обласна дитяча лікарня на Київщині співпрацює з провідною дитячою лікарнею у Копенгагені

Дата: 06.10.2023 09:00
Кількість переглядів: 85

Фото без опису

Під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів, який відбувся у вересні, було започатковано унікальний проєкт — Міжнародне медичне партнерство. 25 лікарень з різних куточків України підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими клініками, в яких перейматимуть передовий досвід та будуть ділитись власним. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Одна з них із — Київська обласна дитяча лікарня. «Побратимом» лікарні з Боярки (що на Київщині) стала найбільша дитяча лікарня Данії — Mary Elizabeth’s Hospital — Rigshospitalet for Children, Teens and Expecting Families.

Перша леді відвідала реабілітаційне відділення медзакладу. Тут надають допомогу дітям до 18 років з обмеженнями повсякденного функціонування, дітям з інвалідністю високого обсягу. За її словами, українському медзакладу теж є чим поділитися зі своїм «побратимом».

Медзаклади планують співпрацювати за напрямами онкології та онкогематології, хірургії (в тому числі реконструктивної), орфанних захворювань, реабілітації тощо. Також лікарні планують обмінюватись досвідом управління закладом охорони здоровʼя.

Окрема увага буде приділена напряму педіатричної реабілітації. Педіатрична реабілітація — це напрям  реабілітації, який зосереджений конкретно на потребах дітей та немовлят та скерований на оптимізацію їхнього функціонування. Педіатрична реабілітація об’єднує поняття абілітації (набуття нових навичок і здібностей) та реабілітації (відновлення раніше набутих навичок) у тісній взаємодії з процесом розвитку дитини. 

Наразі у лікарні створено комплекс відділень для родин, які мають дітей з інвалідністю, — від реабілітаційного, де працює мультидисциплінарна команда лікарів (ерготерапевти, фізичні терапевти, психологи, логопеди), до паліативного. 

Щороку Київська обласна дитяча лікарня приймає близько 400 тисяч дітей Київської та інших областей України, в тому числі тимчасово переміщених осіб. Потужність ліжкового фонду складає 335 ліжок (11 відділень, 24 профілі ліжок).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень