Руслан Кравченко: ПРООН надасть Київщині техпідтримку у відновленні об’єктів за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії

Дата: 11.10.2023 08:00
Кількість переглядів: 66

Фото без опису

ПРООН надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення об’єктів, які будуть відбудовувати за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про 56 об’єктів, де замовником робіт є Київська ОВА.  

Про це розповів начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

«За кошти Фонду ліквідації Київщина відбудовує 30 житлових будинків та 26 об’єктів громадського призначення у 18 громадах. Зможемо повернути до осель понад 5,3 тис. мешканців. Зокрема, планується відновлення пошкоджених та зруйнованих шкіл, дитячих садків і лікарень, зведення захисних споруд цивільного захисту та нових укриттів. Технічну допомогу ПРООН надаватиме вже з листопада цього року. Отже, разом із партнерами України з Програми розвитку ООН будемо активно співпрацювати у плануванні, закупівлях, реалізації та моніторингу проєктів відбудови. Це – важлива частина активних антикорупційних зусиль, які за дорученням Уряду докладає наша область», – наголосив Руслан Кравченко.

Начальник КОВА нагадав, що наразі ПРООН уже надає технічну допомогу під час відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині. До вторгнення там мешкали понад 4 тис. людей. Фінансові ресурси на відбудову їхніх помешкань було зібрано в рамках напряму «Відновлення» фандрейзингової платформи United24. 

Він підкреслив, що Київська ОВА продовжуємо втілювати основний принцип підходу до відбудови – прозорість та підзвітність усіх процесів. Загалом внаслідок бойових дій на Київщині окупанти зруйнували та пошкодили понад 28 тис. об’єктів. Сьогодні в області вже відновлено повністю та частково зі збереженням життєдіяльності 13 тис. об’єктів. 

«Наше завдання – щоб люди не мали жодного сумніву щодо цільового використання коштів платників податків та благодійників. Уся інформація мусить бути відкритою – від тендерної документації до витрат на оздоблення прибудинкових територій. Без виконання цих умов ми не зможемо ані отримати підтримку міжнародних партнерів, ані відновити наш регіон. Антикорупційні заходи, які ми ініціюємо, дозволять відкрито і прозоро, швидко та ефективно відбудувати все, що було зруйновано й пошкоджено окупантом. Тому системно залучаємо ПРООН у процеси відновлення максимальної кількості об’єктів Київської області», – додав Руслан Кравченко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень