Представники ПРООН, МОМ та УВКБ ООН відвідали Іванківську громаду

Дата: 11.10.2023 15:00
Кількість переглядів: 48

Днями відбувся спільний візит координаторки системи ООН в Україні Деніз Браун та представників ПРООН, МОМ та УВКБ ООН, які у співпраці з Київською ОДА беруть активну участь у відбудові Іванківської громади. Метою місії було проінспектувати процес відбудови та обговорити подальші кроки спільної роботи. У поїздці регіоном їх супроводжував заступник голови КОДА Микола Бойко. 

Учасники делегації зустрілися з місцевою владою та обговорили процес реалізації пілотної програми з відновлення в Іванківській громаді. Під час зустрічі, зокрема, був презентований проєкт заміни підземного водогону, пошкодженого російськими танками під час окупації регіону. МОМ надала ресурси для заміни трубопроводу та взяла на себе зобов’язання відновити його разом із громадою.

Також представники місії відвідали низку локацій, які були відновлені за їхньої підтримки. Зокрема, гості побували в Іванківському ЦНАПі, побудованому та відкритому в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Київською обласною адміністрацією та Іванківською громадою, за підтримки ЄС та уряду Канади.

Оглянули молодіжний хаб в Іванкові. Простір було відремонтовано та відкрито за підтримки ПРООН в рамках національної програми «ВідНОВА:UA», яка реалізується у партнерстві з Міністерством молоді та спорту.

Відвідали заклад громадського харчування, який також значно постраждав під час окупації. Завдяки грантовим коштам, отриманим від МОМ, тут замінили вікна, відновили кухонне устаткування та облаштували приміщення.

Крім того, іноземні партнери побували в будинку культури в селі Олива, ремонт та реконструкцію якого, а також поповнення бібліотечного фонду здійснили за підтримки УВКБ ООН.

Наостанок члени делегації оглянули пошкоджений під час активних бойових дій на Київщині ліцей у селі Кухарі. Будівлю закладу освіти відновлювали спільно: за кошти УВКБ ООН замінило вікна та надало будівельні матеріали, Київська ОДА замінила дах, а проєкт U-Lead за фінансування GIZ завершив ремонт класних кімнат та відновив водопостачання, щоб школа могла якнайшвидше розпочати роботу. Кухарський ліцей є дуже важливим освітнім закладом, оскільки до війни тут навчалися не лише місцеві діти, а й учні з найближчих населених пунктів.

Співпраця з іноземними партнерами у відбудові Іванківської громади здійснюється в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень