У Мінветеранів відбулося експертне обговорення створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища

Дата: 13.10.2023 12:00
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

Участь у міжвідомчому круглому столі взяли представники усіх дотичних міністерств та відомств. Зокрема, профільні експерти і фахівці Мінветеранів, Міністерства культури та інформаційної політики, Міноборони, представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Українського інституту національної пам’яті, Київської обласної державної адміністрації, а також провідні історики, архітектори, музейники.

Зазначимо, що відповідно до ухваленої Урядом постанови про реалізацію експериментального проєкту щодо проектування Національного військового меморіального кладовища (НВМК), майбутній Меморіал постане в межах території Гатненської ОТГ Фастівського району Київської області.

При створенні та функціонуванні НВМК буде враховувати відповідний закордонний меморіальний досвід. Зокрема, всесвітньо відомого Арлінґтонського національного цвинтаря у США.

Наразі створення НВМК знаходиться на етапі проектування та розробки відповідного архітектурного ескізу. Невдовзі розпочнеться будівництво першої черги меморіального комплексу, щоб родини загиблих мали змогу розпочати поховання своїх рідних, повідомив на нараді заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.

Головний архітектор проєкту Сергій Дербін представив попередню візуалізацію майбутнього Меморіалу. Так, на спеціально відведеній земельній ділянці у понад 260 гектарів постане військове кладовище, музейно-виставковий комплекс, будинок трауру та інша інфраструктура для організації почесних поховань загиблих.

Представники Українського інституту національної пам’яті акцентували на важливості того, щоб майбутнє НВМК відповідало своєму концептуальному призначенню: масштабній площі, інклюзивності, дотримання українській спадщині, традиціям та цінностям.

Учасники міжвідомчої зустрічі також обговорили нагальні питання у створенні та функціонуванні НВМК, зокрема, дотримання вимог чинного законодавства і державних будівельних норм, розташування майбутніх споруд та їхнє призначення, варіанти надгробних плит з урахуванням національної та релігійної належності загиблих тощо.

За підсумками зустрічі сторони домовились залучити додаткових фахівців, зокрема, з релігійних питань.

На Національному військовому меморіальному кладовищі будуть поховані українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені «Золотою зіркою» з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень