У Київському обласному центрі реабілітаційної медицини розпочало роботу нове інноваційне відділення

Дата: 14.10.2023 09:00
Кількість переглядів: 56

У його стінах щороку якісну та безоплатну реабілітацію зможуть пройти понад 600 захисників і захисниць України. Наприкінці травня цього року  тут було запущено перше реабілітаційне відділення. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Відтоді завдяки мультидисциплінарній реабілітаційній команді фахівців і надсучасному обладнанню реабілітацію отримали 150 українських військових. Із відкриттям другого відділення кількість ліжко-місць у центрі збільшено з 30 до 50. Це дозволить реабілітувати та повернути до повноцінного життя суттєво більшу кількість поранених українських Героїв. 

Нове відділення створено з урахуванням найвищих стандартів безбарʼєрності. Тут є просторі коридори з широкими дверними отворами й поручнями та санітарно-гігієнічні кімнати, які підлаштовані під потреби людей на кріслах колісних. 

Усі палати обладнано багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для комфортного перебування маломобільних пацієнтів. Задля проведення паралельних тренувань із відновлення навичок ходи для людей із неврологічними й ортопедичними порушеннями в коридорі встановлено додатковий стельовий рейковий підйомник. У другому відділенні київського центру також розміщуються цілодобовий сестринський пост, процедурна, ординаторська, кабінети психологічної підтримки й логопеда. 

Нагадаємо, інноваційні реабілітаційні центри «RECOVERY» вже працюють у Львові, Вінниці, Києві, Одесі та на Дніпровщині. Загалом впродовж року спеціалісти національної мережі вже надали допомогу більше ніж 3 500 пацієнтам. У 2024 році проєкт планує збільшення пропускної спроможності національної мережі мінімум удвічі.

Довідка: національний проєкт інноваційних реабілітаційних центрів RECOVERY фокусується на наступних напрямах:

  • створення національної мережі реабілітаційних центрів для поранених військових;
  • реабілітація військових;
  • відправлення тяжкопоранених військових для складного протезування за кордон;
  • освітні програми міжнародного рівня для медичних фахівців.

При цьому всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Нагадаємо, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень