Компенсація витрат роботодавців за придбання допоміжних засобів

Дата: 16.10.2023 13:00
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Роботодавець, який працевлаштовує людину з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію.

Про це повідомили в Київській обласній службі зайнятості.

Відшкодування здійснюється в сумі, що не перевищує:

  • 100,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи;
  • 67 тис. грн – за осіб з інвалідністю ІІ групи.

Мова йде про комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

Умови надання такої компенсації, строки та розміри визначає Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ № 893 від 22.08.2023.

Компенсуються витрати на придбання допоміжних засобів, які потрібні для пристосування робочого місця під потреби конкретної особи з інвалідністю. Зокрема, це придбання меблів, поручнів та брусів, розсувних дверей, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом, підйомних платформ для робочих місць, тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, допоміжних засобів для відтворення звуку і для забезпечення здатності чути й бачити тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень