Де можуть вакцинуватись проти кору внутрішньо переміщені особи?

Дата: 18.10.2023 15:00
Кількість переглядів: 131

Фото без опису

Усі ВПО мають доступ до медицини та можливість вчасно отримувати лікарську допомогу, вакцинацію, незалежно від наявності укладеної декларації. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Під час військових дій на території України важливо дотримуватись Календаря профілактичних щеплень, тому що наразі існує загроза спалаху кору, який може розповсюджуватися через велике скупчення людей, наприклад, у сховищах. 

Внутрішньо переміщені особи можуть звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я, незалежно від того, чи підписана декларація з лікарем певного медичного закладу, й отримати медичні послуги безоплатно. 

У місцях, де організовано поселення ВПО, обов’язково працює медичний працівник, який допоможе організувати усі процеси, пов’язані з медичними послугами та вакцинацією. 

Крім того, внутрішні переселенці можуть зробити щеплення у мобільних вакцинальних бригадах. Вони діють для всіх громадян і можуть здійснювати виїзд до віддалених районів або додому у разі, якщо батьки чи опікуни дитини не можуть самостійно пересуватися. Викликати бригаду можна, зателефонувавши регіональному координатору з вакцинації або дізнатись його контакти, звернувшись до контакт-центру МОЗ за номером телефона: 0 800 60 20 19.

Мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я України також проводять щеплення в дитячих точках «Спільно» від ЮНІСЕФ. Деталі та графік вакцинації в них можна знайти за посиланням.

Вакцинація — це єдиний спосіб захиститися від захворювання на кір. Якщо ви не впевнені, чи має ваша дитина щеплення КПК, зверніться до сімейного лікаря або педіатра та зробіть запит на перевірку вакцинального статусу в медичних документах або в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень