Лікарню на Київщині обладнали сонячними панелями

Дата: 25.10.2023 10:00
Кількість переглядів: 85

Фото без опису

У Вишнівській міській лікарні, що на Київщині, встановили сонячні панелі з системами збереження енергії. Проєкт реалізовано завдяки підтримці Українського Червоного Хреста й Естонського Червоного Хреста у рамках співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Загальна вартість проєкту склала близько 4,5 мільйонів гривень.

В умовах щоденних обстрілів та атак з боку російської армії на енергетичну систему України встановлення сонячного енергетичного обладнання дозволить забезпечити безперебійну роботу лікарень за будь-яких умов, у тому числі у випадку аварійних відключень електроенергії. Крім того, сонячні панелі дадуть змогу використовувати сонячну енергію як джерело живлення та накопичувати її. 

182 фотоелектричних елементи загальною потужністю до 100 кВт у денний час повністю покривають потреби лікарні в електроенергії, паралельно відбувається заряд акумуляторних блоків на випадок аварійного відключення. 

Автономно, на заряді акумуляторів лікарня може працювати від 3 до 7 годин в залежності від навантаження. Система вже була протестована і введена в експлуатацію. 

Зараз лікарня обслуговує понад 120 тисяч громадян. Також медичну допомогу у медзакладі можуть отримати внутрішньо переміщені особи з різних областей України. 

Наразі у лікарні працює стаціонарне відділення на 100 ліжко-місць, діагностичне відділення з комп’ютерним томографом та портативним рентгенівським апаратом, ендоскопічний та фізіотерапевтичний кабінети. Встановлене енергетичне обладнання здатне забезпечити автономність енергопостачання лікарні та безперебійну роботу медзакладів у критичні моменти.

МОЗ висловлює вдячність за підсилення українських медзакладів сонячними панелями. Встановлення таких сонячних систем — це ще один крок до енергетичної незалежності та стабільної роботи лікарень, навіть під час блекаутів.

Загалом сонячними панелями обладнанні вже близько 40 українських лікарень.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень