Заходи щодо недопущення поширення захворювання на вірусний гепатит А в Броварському районі.

Дата: 09.11.2023 15:00
Кількість переглядів: 66

Епідемічна ситуації у Броварському  районі щодо вірусного гепатиту А, спалах якого наразі зафіксовано на Вінниччині, Броварська районна філія ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує, що жодних підстав для паніки стосовно вірусного гепатиту А у Броварському районі немає.

За результатами посиленого епідеміологічного нагляду, з початку 2023 року на території Броварського району зареєстровано 1 випадок вірусного гепатиту А. У 2022 році зареєстровано 6 випадків вірусного гепатиту А                  (дорослих – 5, дітей -1).

Останній випадок вірусного гепатиту А зафіксовано у серпні 2023 року у мешканки Калитянської ОТГ. Хвора була госпіталізована та одужала. Завдяки належному відпрацюванню всіх осередків захворювання епідеміологічною службою та медиками, поширення вірусного гепатиту А і нових його випадків в районі не було.

Ретроспективний аналіз ситуації щодо вірусного гепатиту А в районі, починаючи з 2013 року, свідчить, що щороку в Броварському районі фіксували у середньому до 10 випадків цього захворювання. Найменше їх було у період пандемії коронавірусу.

Зважаючи на значну міграцію населення, інфікуватися можна через воду, продукти та у побуті, наголошуємо мешканцям району на необхідності суворого дотримання правил гігієни, споживання води гарантованої якості або кип’яченої води, закликаємо ретельно мити овочі та фрукти, що не піддаються термічній обробці та дотримуватися всіх правил приготування їжі, щоб максимально мінімізувати ризики інфікування.

У разі ж, якщо людина все-таки має певні симптоми гепатиту А (підвищення температури тіла, жовтяницю, шлунково-кишкові розлади) їй потрібно негайно звернутися за медичною допомогою, що дасть змогу не тільки швидко одужати, але й запобігти поширенню захворювання.  

Для запобігання захворюванню існує дієва вакцина. Щоправда, через те, що ця вакцина не є у переліку календарних, щепитися нею охочі можуть власним коштом, попередньо замовивши вакцину в аптечній мережі.

Довідково

На сьогодні спалах вірусного гепатиту А зафіксований в Україні лише у Вінницькій області. Станом на 6 листопада 2023 року випадки гепатиту А зафіксовані у Тернопільській (1 випадок), Закарпатській (11 випадків), Дніпропетровській (3 випадки) областях. Протягом жовтня цього року зареєстровано 12 випадків ВГА на Івано-Франківщині.

За інформацією МОЗ України, загалом по Україні, за результатами проведених епідеміологічних розслідувань випадків вірусного гепатиту А не встановлено епідемічного зв’язку між цими випадками у різних регіонах України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень