Соціальні менеджери для адаптації військових до цивільного життя працюють у всіх районах Київщини, в планах – фахівець у кожній громаді

Дата: 30.11.2023 12:00
Кількість переглядів: 72

Фото без опису

У кожному районі Київщини працюють соціальні менеджери. Це фахівці, які опікуються бійцями на стадії поранення та допомагають їм пройти шлях від військової служби до цивільного життя. Наразі їх 7, проте згодом посади соціальних менеджерів запровадять в усіх територіальних громадах. Про це розповів заступник голови Київській обласної державної адміністрації Сергій Білецький.під час засідання круглого столу на тему: «Адаптація демобілізованих ветеранів, Захисників і Захисниць України до мирного життя. Реалії та виклики сьогодення, перспективи їх вирішення». 

Захід відбувся у КОДА в рамках роботи Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць. 

Київщина одна з перших долучила волонтерів, які допомагають ветеранам і членам їхніх сімей, членам сімей загиблих Захисників та Захисниць, до роботи при органах виконавчої влади.

Важливим кроком також є включення Київської області до реалізації експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана. Навчання помічників відбуватиметься на базі центрів ветеранського розвитку при Університеті Григорія Сковороди в м. Переяслав та Білоцерківського національного аграрного університету.

У пристоличному регіоні активно запроваджують нові проєкти з медичної допомоги. Зокрема, надають стоматологічні послуги та протезування для діючих військовослужбовців та ветеранів війни. Кваліфіковані послуги реабілітації надають Київський обласний центр допомоги Захисникам України та Київський обласний центр реабілітаційної медицини, облаштовані за всіма вимогам інклюзивності та оснащені сучасним, інноваційним обладнанням. На сьогодні пройшли і продовжують проходити реабілітацію 227 пацієнтів.

Крім того, в області сприяють працевлаштуванню ветеранів з метою їх успішної адаптації в цивільному житті. Так, із початку року послугами служби зайнятості скористався 231 учасник бойових дій, із яких працевлаштували 48 осіб. Також ветерани беруть участь у програмах щодо отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу.

Ще одним напрямом роботи з реалізації ветеранської політики в регіоні є спрощення отримання адміністративних послуг у сфері соцзахисту ветеранів і членів їхніх родин. Наразі вже в 50 ЦНАПах запроваджено надання 19 послуг за принципом Єдиного вікна.

Засідання круглого столу відбулося під керівництвом голови Тимчасової спеціальної комісії Анатолія Остапенка за участю народних депутатів Київської обласної ради, представників центральних органів виконавчої влади, Офісу Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, районів і територіальних громад області, громадських організацій та засобів масової інформації.

Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень