Щороку огляд на медико-соціальних експертних комісіях проходять близько 25 тис. хворих та осіб з інвалідністю – брифінг КОВА(ВІДЕО)

Дата: 06.12.2023 11:00
Кількість переглядів: 155

Фото без опису

Обласне бюро медико-соціальної експертизи є закладом охорони здоров’я, який здійснює медико-соціальну експертизу дорослому населенню Київської області з метою визначення групи інвалідності, причини, часу настання, термінів переогляду та складання індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю. Щороку на медико-соціальних експертних комісіях проходять огляд близько 25 тис. хворих та осіб з інвалідністю. Проте їхня кількість може значно збільшуватися через військову агресію рф та бойові дії на території України.

Про особливості роботи медико-соціальних експертних комісій на Київщині розповів під час брифінгу перший заступник директора КЗ КОР «Обласне бюро медико-соціальної експертизи» Сергій Бойчунь.

«До Обласного бюро МСЕ входять 8 міжрайонних медико-соціальних експертних комісій загального профілю, 6 спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій та 2 обласні медико-соціальних експертні комісії. Протягом 11 місяців 2023 року огляд пройшли 24 120 особи, це на 4 584 більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Крім того, за цей період 9 630 людей були вперше визнані особами з інвалідністю, що на 32% більше, ніж за 11 місяців 2022 року», – зауважив Сергій Бойчунь.

Черговість огляду медико-соціальної експертної комісії складає не більше 10 робочих днів. Для проходження МСЕК цивільним та військовослужбовцям необхідно мати паспорт України, ідентифікаційний код, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, чоловікам від 18 до 60 років – військовий квиток, направлення на комісію, медичні документи, які стосуються захворювання чи стану, за яким направлено на комісію, результати лабораторних, інструментальних, променевих та інших обстежень, а також за наявності – план медичної і професійної реабілітації та індивідуальний реабілітаційний план.

Окрім цього, військовослужбовцям, придатним до військової служби або професійної діяльності, у разі втрати ними здоров’я внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, отриманого в період проходження військової служби, потрібні оригінали постанови вiйськово-лікарської комісії, оформленої довідкою ВЛК, та свідоцтво про хворобу або витяг із протоколу засідання штатної ВЛК.

Сергій Бойчунь наголосив, що перелік документів для оформлення групи інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, впливу ЧАЕС та інше, є визначений у Положенні про медико-соціальну експертизу та Положенні про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень