Шахраї виманюють грошові виплати від держави в сімей загиблих військовослужбовців

Дата: 18.12.2023 17:00
Кількість переглядів: 38

Як шахраям це вдається ?

Зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, видаючи себе за працівників оператора мобільного зв'язку, та переконують надати конфіденційну інформацію про фінансовий номер, прив’язаний до банківських рахунків.

З різних підстав шахраї можуть випитувати смс-коди від мобільних операторів, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора тощо. Також просять жертву на деякий час вимкнути телефон.

Отримавши таку інформацію, вони замовляють послугу віддаленого перевипуску сім-карти – це відкриває їм доступ до онлайн-банкінгу, що дає їм змогу викрасти гроші з рахунків.

Також трапляються випадки, коли шахраї телефонують й переконують жертву, що не варто тримати гроші в банках України, а варто покласти гроші на рахунок фінансової установи за кордоном. Змушують жертву перерахувати гроші на відповідний рахунок, підконтрольний шахраям.

Як не потрапити до пастки шахраїв розповідає Міністерство юстиції України:

1. Не перераховуйте кошти відповідно до вказівок, наданих телефоном.

2. Не повідомляйте смс-коди від мобільних операторів.

3. Не розголошуйте особисту інформацію незнайомим особам.

4. Ніколи не вимикайте телефон за вказівкою невідомих осіб.

5. Захистіть свій фінансовий номер телефону – перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом.

Будьте обережні та захищайте свої фінанси й особисті дані.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

Більше інформації про правила платіжної безпеки на сайті #ШахрайГудбай.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень