Посилення юридичного захисту, підтримка трудових і житлових прав ВПО – пріоритети Ради ВПО в наступному році
У Київській обласній державній адміністрації провели засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Члени Ради підбили підсумки проведеної протягом року роботи, а також представили плани на наступний рік. Посилення юридичного захисту, підтримка трудових і житлових прав вимушених переселенців були визначені пріоритетами в роботі Ради у 2024 році.
Серед інших основних напрямів – розроблення стратегії роботи та визначення зони відповідальності кожного члена Ради.
Наразі на Київщини взято на облік понад 335 тисяч внутрішньо переміщених осіб із Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, а також людей, які змушені були змінити місце проживання в межах Київської області. Із загальної кількості ВПО: 12 тисяч – особи з інвалідністю, 63 тисячі – пенсіонери та 80 тисяч дітей. Понад 93 тисячі сімей переселенців отримують щомісячні виплати.
Учасники засідання проаналізували стан виконання обласної програми підтримки ВПО на 2023-2025 роки. Зокрема, підсумували вирішення житлових проблем вимушених переселенців, працевлаштування і підтримку їхнього бізнесу. Так, з початку року загальна кількість працевлаштованих внутрішньо
переміщених осіб із числа зареєстрованих безробітних склала понад 1,5 тис. осіб.
Майже 13 тисяч дітей із числа ВПО отримують освітні послуги в шкільних закладах Київської області в 2023/2024 навчальному році. У закладах дошкільної освіти зареєстровані 3 297 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.
Послуги закладів охорони здоров’я області з початку активних бойових дій отримали понад 178 тисяч ВПО.
Також обговорили пропозиції до обласної цільової програми «Турбота» на 2021-2025 роки. Відповідно до неї сім’ям осіб з інвалідністю, дітям з інвалідністю надається грошова щорічна разова адресна допомога за рахунок коштів з обласного бюджету.
Були надані звіти щодо захисту прав ВПО, надання їм юридичної та психологічної підтримки в районах області.