МОН України підписало меморандум про співпрацю з ГО «Культ Фуд»

Дата: 21.12.2023 15:00
Кількість переглядів: 67

Фото без опису

Сьогодні, 20 грудня, Міністр освіти і науки Оксен Лісовий зустрівся з головою правління громадської організації «Культ Фуд» (CultFood) шеф-кухарем Євгеном Клопотенком. Вони підписали меморандум про співпрацю. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Його мета — об’єднати зусилля у реалізації реформи шкільного харчування, яка розпочалась у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської, а саме: у сприянні розвитку та промоції здорового харчування, підвищенні обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей, заохочуванні батьків і учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл.

«Реформа шкільного харчування — складна і комплексна. Щоб діти в кожному закладі освіти мали здоровий і поживний обід, зміни мають бути системними та узгодженими. Ідеться і про поліпшення шкільного меню, і про навчання персоналу, і про посилення спроможності громад, і про модернізацію харчоблоків. Це можливо реалізувати лише за підтримки партнерів. Євген Клопотенко — один із тих, хто став частиною реформи з її перших днів і робить величезний внесок у здоров’я українських дітей. Меморандум із громадською організацією пана Євгена — потужне підсилення нашої співпраці задля здорового майбутнього України», — зазначив Оксен Лісовий.

Упродовж наступних п’яти років МОН і ГО «Культ Фуд» співпрацюватимуть з метою: 

  • поширювати інформацію про здорове шкільне харчування та формувати культуру харчування в суспільстві;
  • інформаційно підтримувати реформування в галузі шкільного харчування;
  • сприяти створенню та розвитку кулінарних хабів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
  • сприяти розробленню та впровадженню застосунку «Генератор здорового меню» в закладах дошкільної і загальної середньої освіти;
  • висвітлювати діяльність із популяризації здорового харчування в закладах освіти;
  • сприяти підвищенню обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей;
  • здійснювати заходи, спрямовані на заохочення батьків та учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл.

«Наша мета — щоб учні їли у школах, бо смачно, а не тому, що треба, щоб українці були здоровішими, знизився відсоток ожирінь, а люди точно знали, що харчуватися здорово — це смачно й зовсім не дорого», — прокоментував Євген Клопотенко.

Це партнерство допоможе створити сприятливе середовище для змін у харчуванні не лише школярів, але й молоді та дорослих. Меморандум є важливим кроком у трансформації харчових звичок українців, адже спрямований на те, щоби змалечку прищеплювати принципи здорового способу життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень