Руслан Кравченко: Київщина першою серед інших регіонів запустила інтерактивну мапу відновлення області

Дата: 25.12.2023 11:00
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Київщина першою серед інших регіонів запустила інтерактивну мапу відновлення області. Дашборд став спільним напрацюванням Київської обласної військової адміністрації та Центру дослідження фіскальної політики. Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

«Сьогодні презентували проєкт, який ще пів року тому був моєю великою мрією. Реалізувати його здавалося завданням із «зірочкою». Але було спільне бажання команди Київської ОВА та Центру дослідження фіскальної політики показати, що всі процеси відновлення можуть бути прозорими та публічними. Це інтерактивна мапа, яка дозволяє відстежувати видатки на відновлення Київщини. Тут є вся інформація про фінансування відбудови пошкоджених об’єктів на рівні району, територіальної громади, населеного пункту», – розповів начальник Київської ОВА.

Дашборд міститься за посиланням: https://public.tableau.com/app/profile/fiscalcenter/viz/Kyiv_region_rebuild/SpendingsKyivRegion.

На дашборді доступна загальна кількість об’єктів, фактичні суми, перелік компаній, які отримують найбільше коштів за відбудову та хто найбільше замовляє відбудову. За кожним об’єктом доступна інформація про адресу, розпорядника та отримувача коштів, бюджетну програму, за якою здійснюється фінансування, суму коштів, витрачену на відбудову та тип об’єкта.

Усі дані взяті з платежів та доступні на єдиному порталі використання публічних коштів

«Наразі внесені дані про відновлення тільки за кошти державного бюджету станом до 31 серпня 2023 року. Масштабне оновлення даних відбудеться 1 січня 2024 року. Також будемо додавати інформацію щодо об’єктів, які відновлюємо за рахунок інших джерел», – зазначив Руслан Кравченко.

Начальник КОВА нагадав, що загалом на Київщині вже відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 15 тис. обʼєктів. Він підкреслив, що дашборд дозволить зняти чимало проблемних питань.

«Робимо відбудову прозорою, публічною та підзвітною», – наголосив Руслан Кравченко.

Зі свого боку керівник Центру дослідження фіскальної політики Віктор Мазярчук додав, що ця інформація спростить пошук фінансової інформації про проєкти відновлення.

«Це дозволить підвищити довіру громадян та міжнародних партнерів до всіх процесів відбудови, показати їм, як використовуються кошти. При розробці дашборду команда Центру використовувала окремі елементи штучного інтелекту. У січні 2024 року буде оновлення інформація про використання коштів. На дашборді буде інформація за 2022 та 2023 роки», – зауважив Віктор Мазярчук.

У презентації взяли участь представники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, «Інституту законодавчих ідей», DREAM, групи «Прозорість та підзвітність», районних адміністрацій і громад.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень