Відновлюйте з Дією. Обміняйте житловий сертифікат на нове житло

Дата: 27.12.2023 18:00
Кількість переглядів: 58

Тепер власники зруйнованого житла можуть використати житлові сертифікати в Дії для купівлі нової домівки. Раніше з нього можна було дізнатися суму компенсації та термін дії, зараз за ці кошти можна придбати нове житло.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Окей, я маю сертифікат. Як його використати?

- оновіть застосунок до останньої версії

- у розділі єВідновлення відкрийте вкладку Сертифікати на житло

- натисніть Забронювати кошти

Що далі?

Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в Дію про те, що кошти заброньовані. Після цього є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу. Цю угоду можуть оформити лише ті нотаріуси, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Протягом 5 днів кошти надійдуть продавцю житла. Якщо не встигаєте, потім повторно подасте заяву про бронювання коштів. Ви можете придбати нову квартиру чи будинок на вторинному ринку або ж вкласти інвестиції в будівництво.

Важливий момент! Щоб скористатися сертифікатом, потрібно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості. Це можна зробити в ЦНАПі або в нотаріуса.

Оновлюйте застосунок та починайте відбудовувати рідну домівку.

Послугу компенсації за знищене майно розроблено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень