Підприємці Київщини є активними учасниками урядових програм, зокрема Державної програми 5-7-9 та єРобота (Брифінг КОДА)

Дата: 29.12.2023 12:00
Кількість переглядів: 59

З початку дії Програми 5-7-9 станом на 18 грудня підписано 4 тис. 394 кредитних договорів на загальну суму кредитного портфелю понад 17,7 млрд грн. Про це під час проведення брифінгу щодо підсумків розвитку економіки області повідомила директор департаменту економіки КОДА Наталія Погребна.

Для підсилення можливості участі бізнесу у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» в Київській області реалізовується спільний проєкт з Фондом розвитку підприємництва. А саме, в рамках Комплексної програми «Конкурентоспроможна Київщина» запроваджено «Додаткове відшкодування частини відсотків до рівня 0% річних суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва».

Вже близько 150 субʼєктів мікро-, малого та середнього підприємництва Київщини за 321 інвестиційним договором отримали компенсацію кредитної ставки на загальну суму 11,6 млн грн. Всього відновлено, збережено чи створено 4 689 робочих місць.

Підприємці регіону беруть активну участь ще в одній державній програмі. У рамках грантової програми щодо стимулювання бізнесу, що займається переробкою, 54 підприємства галузі отримали позитивне рішення за грантовою програмою «Новий рівень» з початку дії програми єРобота на загальну суму майже 250 млн грн.

Також Наталія Погребна повідомила, що Київщина серед регіонів, що мають найбільшу кількість схвалених заявок на отримання мікрогрантів. Всього з початку року в області прийнято 761 позитивне рішення на видачу мікрогрантів на загальну суму 178,5 млн грн. Це дозволить створити 1 666 нових робочих місць переважно в таких сферах, як переробна промисловість, тимчасове розміщення й організація харчування, освіта.

Крім цього, обласна державна адміністрація сприяє реалізації в області нової програми надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу («Грант для ветеранів та членів їх сімей»). За цією програмою вже 21 заявник отримає кошти на створення або розвиток власної справи, на суму понад 9,3 млн грн. Це дозволить створити 50 нових робочих місць.

Нагадаємо, що Київщина стала місцем нового старту для 77 релокованих підприємств.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень