МОЗ та ЮНІСЕФ обговорили спільні пріоритети та план співпраці на рік, зокрема питання щодо доставки вакцин для рутинних щеплень для дітей

Дата: 31.01.2024 10:00
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

Реалізація програми імунізації населення, відповідно до національної Стратегії розвитку імунопрофілактики до 2030 року, забезпеченість і доставлення вакцин в Україну та контроль якості препаратів, зокрема дотримання умов «холодового ланцюга» під час транспортування і зберігання – пріоритетні питання, за якими Міністерством охорони здоров’я України співпрацює із Дитячий фондом ООН (ЮНІСЕФ) та посилюватиме взаємодію протягом 2024 року. Про це йшлося під час зустрічі представників МОЗ та ЮНІСЕФ. Зокрема заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін й керівниця секції охорони здоров’я та харчування Представництва ЮНІСЕФ в Україні Енн Лавенс обговорили ключові вектори співпраці у питаннях імунопрофілактики та продовження роботи над зміцненням системи «холодового ланцюга», контроль якості та доставки вакцин, над якими працюватимуть впродовж року.

«Імунопрофілактика населення – це постійний пріоритет для сфери охорони здоров’я. Показники охоплення рутинними щепленнями за деякими інфекційними захворюваннями за підсумками 2023 року перевищують 85% та виходять на рівень «допандемічних» показників. Попри воєнні виклики Міністерству охорони здоров’я за співпраці з міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації у кожній області у 2022-23 роках, на рівні країни замінено 95% холодового обладнання (холодильників та морозильних камер), яке використовується саме для забезпечення вакцинації, починаючи від складів національного рівня до створення чи ремонту таких холодових кімнат на рівні обласних центрів контролю та профілактик хвороб. Це дозволяє забезпечити безперебійну вакцинацію населення, наявність препаратів у регіонах та зробити щеплення доступними для кожного українця незалежно від місця проживання», – зазначив Ігор Кузін.

Більше читайте на сайті МОЗ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень