У Гоголівському ліцеї облаштували укриття подвійного призначення

Дата: 06.02.2024 17:00

Або є укриття та повноцінне офлайн навчання, або його немає – і діти вчаться дистанційно. Перед таким вибором через повномасштабну агресію росіян, на жаль, постали навчальні заклади всієї України.

На Київщині нині лише 3% шкіл навчають дистанційно через відсутність там укриттів. До кінця року ситуацію плануємо виправити.

Сьогодні голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко та голова Броварської районної державної адміністрації Володимир Майбоженко відвідали Гоголівський ліцей у Броварському районі. Тут навчається понад 600 учнів. Однак через відсутність укриття торік ліцей працював дистанційно. Нещодавно діти нарешті змогли повернутися за шкільні парти. В закладі облаштували сучасне протирадіаційне укриття. Збудували досить швидко – менше, ніж за півроку.

Загальна площа понад 860 м2. Укриття подвійного призначення. Саме під час нашого перебування тут відбувалося позашкільне навчання. В учнів молодших класів тривали заняття з практичними психологами.

Загалом тут зможуть комфортно розміститися понад 700 осіб. Все необхідне є – меблі, ліжка, каремати, лави. Встановлена сучасна вентиляційна та протипожежна система, є запаси води та ліків, система оповіщення. Укриття збудоване з урахуванням інклюзивної доступності.

Гоголівський ліцей - це опорний заклад освіти, тому під час повітряних тривог в укритті будуть діти не лише мешканці Гоголева, а й учні старших класів із сусідніх закладів освіти, що були оптимізовані. Крім того, сховище, за потреби, буде доступним для мешканців цього села.

Продовжуємо працювати над підвищенням безпеки. Наразі будуємо нові укриття у 18 школах та дитячих садках.

Продовжуються ремонтні роботи в 28 закладах освіти.