У Київській ОДА прозвітували про виконання Плану заходів з безбар’єрності у 2023 році

Дата: 08.02.2024 09:00
Кількість переглядів: 62

Фото без опису

У Київській ОДА відбулось чергове засідання комітету забезпечення доступності до об’єктів соціальної сфери та транспортної інфраструктури на Київщині. Захід відбувся під головуванням першого заступника голови КОДА Миколи Бойка. Серед учасників були присутні депутатка Київської обласної ради Олена Шуст, заступниця голови КОДА Жанна Осипенко та представники профільних департаментів адміністрації.

До наради також долучилися онлайн президент Спілки ГО осіб з інвалідністю м. Києва Олександр Ворона, керівник ГО «Київська обласна організація Українського товариства сліпих» Ігор Шевченко, керівник ГО «Київська обласна організація Українського товариства глухих» Ірина Чепчина та інші представники громадських організацій.

Під час наради учасники розповіли про виконання Плану заходів з безбар’єрності у 2023 році та реалізацію флагманського проєкту «Мережа інклюзивної професійної освіти». Також обговорили найактуальніші питання реалізації безбар’єрного простору в пристоличному регіоні та відновлення пошкоджених внаслідок російської агресії об’єктів з урахуванням вимог безбар’єрності.

«Безбар’єрність є одним з пріоритетних напрямків у відбудові об’єктів Київської області. Всі проєкти нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів повинні повністю відповідати потребам маломобільних груп населення. Наша головна мета – комфортне життя всіх груп населення. Сам тому виконання плану заходів щодо безбар’єрності має бути 100% рівні», — зазначив перший заступник голови Микола Бойко.

Заступниця голови КОДА Жанна Осипенко розповіла, що протягом 2023 року у пристоличному регіоні було впроваджено 29 заходів з безбар’єрності відповідно до Плану заходів реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Київській області на 2023-2024 рок. Зокрема:

 Проведено моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності окремих об’єктів. Дані оприлюднено на сайті КОДА.

Забезпечено доступність частини приміщень молодіжних центрів. Наразі на Київщині функціонує понад 20 таких молодіжних центрів та хабів.

Впроваджено неголосовий виклик бригади екстреної медичної допомоги для осіб з порушеннями слуху, мовлення.

Створено 4 нових інклюзивно-ресурсних центри в громадах.

Збільшено кількість інклюзивних класів на Київщині.

Створено 2 центри ветеранського розвитку.

Надано допоміжні засоби навчання для дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до потреб та запитів громад.

Крім того, під час заходу обговорили впровадження мережі інклюзивної професійної освіти на Київщині, яка включатиме 8 закладів професійно-технічної освіти. Для цього обрано освітні заклади в містах: Українка, Васильків, Бориспіль, Бровари, Біла Церква, смт Бородянка і с. Катюжанка

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень