Стійкість під час кібервійни: які проєкти з кібербезпеки втілюють українські регіони

Дата: 16.02.2024 14:00
Кількість переглядів: 61

Фото без опису

Команди цифрової трансформації впродовж чотирьох років втілили низку проєктів у сфері кіберзахисту. Про це CDTO та регіональні лідери розповіли під час Міжнародного форуму з кібербезпеки «Стійкість під час кібервійни». 

«Кібербезпека — один з ключових напрямів роботи CDTO. Протягом 4 років у регіонах реалізували понад 20 проєктів у сфері кіберзахисту. Зокрема, у 2023 році в Полтавській області провели перші регіональні командно-штабні навчання (ТТХ), у Волинській —  перші кібер змагання у форматі CTF, а на Черкащині запровадили систему “Безпечна школа”. У світлі непередбачуваних загроз кібербезпеки, особливо в умовах війни, важливо розуміти, що захист вимагає поєднання трьох основних складників: людей, процесів та технологій. Наш досвід показує, що навчання й розвиток навичок кібергігієни — вирішальні в боротьбі із загрозами», — зазначив керівник регіональної цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України Ігор Панченко.

Крім того, під час панельних виступів CDTO та цифрові лідери поділилися планами та розповіли про пріоритетні напрями подальшої  роботи. Вони також звернули увагу на кіберзагрози, перед  якими вони постали та які превентивні дії застосовують зараз. 

Наприклад, Дніпропетровщина має власний центр обробки даних, який забезпечує кіберзахист основних інформаційних ресурсів. CDTO Дніпропетровщини Іван Начовний розповів, що обласна військова адміністрація (ОВА) проводить навчання для працівників у цій сфері. Зокрема, курс з кіберзахисту для громад та професіоналів у співпраці з компанією Yalantis. 

Серед планів Київської ОВА — аудит безпеки в межах співпраці з проєктом USAID «Кібербезпека критичної інфраструктури». За словами Андрія Братуся, CDTO Київської ОВА, у планах також провести фахові навчання з кібербезпеки для системних адміністраторів громад Київщини.

У пріоритетах Львівської міської ради — впровадження інструментів для швидкого відновлення ІТ-інфраструктури та всіх сервісів у разі кібератаки. Водночас начальниця управління інформаційних технологій Львівської міської ради Олена Гунько зауважила, що критично важливим елементом для кіберзахисту є кваліфіковані люди. З кожним роком таких спеціалістів дедалі складніше залучати та втримувати. Зокрема, через конкуренцію за кадри у сфері інформаційних технологій. 

На Рівненщині для захисту інформаційних систем установ та закладів розгорнули системи захисту трафіку на входах. Це дало змогу знизити кількість кіберінцидентів, які  пов’язані з фішингом та цілеспрямованими атаками кіберзлочинців. Олександр Терещенко, радник голови Рівненської ОВА з питань цифровізації, розповів про плани розширення системи захисту на 64 громади, структурні підрозділи, комунальні заклади та підприємства, а також створення «Регіонального центру забезпечення кіберзахисту». 

Серед основних напрямів роботи Миколаївської міської ради — фізична безпека активного та пасивного мережевого обладнання, безпека та стійкість передавання даних і вразливість систем з «білою» IP-адресою. Начальник відділу стандартизації та впровадження електронного урядування Миколаївської міської ради Дмитро Канарський під час Міжнародного форуму з кібербезпеки поділився планами міста на 2024 рік. Зокрема, завданням стане розвиток муніципальної мультисервісної мережі та затвердження нормативно-правової бази, а також навчання й сертифікація посадових осіб.

Нагадаємо, впродовж чотирьох років CDTO успішно впровадили понад 210 унікальних міжгалузевих проєктів. Серед них — проєкти з кібербезпеки. Ознайомитися з втіленими проєктами в кожному регіоні України можна за посиланням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень