Руслан Кравченко: На Київщині із 17 тис. відновлених обʼєктів, більшість – приватні та багатоквартирні будинки

Дата: 19.02.2024 10:00
Кількість переглядів: 54

Фото без опису

Пріоритетом відбудови на Київщині є приватні та багатоквартирні будинки, щоб люди могли повертатися до своїх осель. Наразі із 17 тис. відновлених обʼєктів, 15,3 тис. – житло. Про це в інтервʼю каналу «Інтер» розповів начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко. 

«Російські окупанти пошкодили понад 29 тисяч обʼєктів. Із них ми вже відновили повністю та частково зі збереженням функціонального призначення майже 17 тис. об’єктів, серед яких понад 15,3 – багатоквартирні та приватні будинки», – сказав Руслан Кравченко. 

Начальник КОВА розповів про програми, які дозволяють активно відновлювати Київщину. 

Зокрема, наразі відбудовують 18 багатоквартирних будинків за програмою UNITED24, ініційованою Президентом України. Також триває відновлення коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії – це 97 обʼєктів. Замовником відбудови по 56 обʼєктах є саме КОВА. Крім того, коштом обласного бюджету відновлюють 93 приватні будинки у 5 районах області, а також понад 60 приватних будинків у м.Ірпінь напроти ЖК «Ірпінські Липки». Активно допомагають міжнародні організації УВКБ ООН, фонд GEM. 

«Найбільша кількість обʼєктів відновлена завдяки урядовій програмі єВідновлення. Перший етап – компенсація на поточні та капітальні ремонти – до 500 тис. грн. Ухвалено позитивних рішень по більше, ніж 9 тис. заявках. Загальна сума компенсацій – понад 1 млрд.грн», – додав начальник Київської ОВА. 

Щодо заявок про надання сертифікатів на купівлю житла та отримання коштів на будівництво нового житла – таких подано понад 3 тисячі. Руслан Кравченко зауважив, що вже сформовані понад 960 сертифікатів  на суму більше 2,8 млрд грн.

Начальник Київської ОВА також розповів про контроль за всіма етапами відбудови. 

«Прозорість та публічність – вимога людей та міжнародних партнерів», – сказав Руслан Кравченко. 

При КОВА створена спостережна рада з питань відбудови за участю представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів для контролю на всіх рівнях. Крім того, для забезпечення прозорості ПРООН здійснює технагляд за відбудовою обʼєктів за кошти UNITED24 та ФЛН. Йдеться про технічну підтримку з інженерних, фінансових та антикорупційних питань. 

Крім того, нагадав Руслан Кравченко, створена робоча група «Прозорість та підзвітність» за участю представників правоохоронних органів, яка аналізує всі тендерні закупівлі. Також проводяться комісійні перевірки обʼєктів відновлення. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень