День боротьби проти раку: понад 20 тисяч пацієнтів з груп ризику пройшли обстеження під час виїзних акцій в громади

Дата: 19.02.2024 17:00
Кількість переглядів: 51

Фото без опису

Більше ніж 20 тисяч українців пройшли обстеження в рамках виїзних медичних оглядів з профілактики онкологічних захворювань, організованих Міністерством охорони здоров’я до Всесвітнього дня боротьби проти раку у різних регіонах України. З них понад тисячу людей лікарі направили на додаткові огляди та обстеження. 

Мобільні команди медиків центрів контролю та профілактики хвороб і департаментів охорони здоров’я протягом тижня проводили діагностику у громадах своїх областей та віддалених населених пунктах. Під час виїзних акцій лікарі виявили 78 випадків онкологічних захворювань, зокрема, меланоми, раку грудей та злоякісні утворення. Раннє виявлення онкологічних хвороб збільшує ефективність лікування, а сучасні методи терапії дають пацієнтам шанс приборкати цю хворобу та жити повноцінним життям.

Нагадаємо, в Україні діє програма медичних гарантій, вона покриває найважливіші обстеження та лабораторні дослідження для виявлення раку та лікування. Їх можна зробити безоплатно за програмою медичних гарантій. Зокрема, мамографію (скринінг раку молочних залоз), ПАП-тест (скринінг на рак шийки матки), тест на приховану кров у калі й колоноскопія (скринінг раку товстого кишківника), ультразвукову діагностику органів малого таза, дерматоскопію атипових родимок, аналізи на гепатити В і С. Ця програма також покриває усі найважливіші види медичної допомоги на кожному етапі лікування.

Дбайте про власне здоров’я і за перших тривожних симптомів звертайтесь до лікарів, щоб вчасно діагностувати захворювання та почати лікування. Для раннього виявлення онкологічних захворювань або передракових станів користуйтесь Календарем обстежень, який містить інформацію про необхідні аналізи та інтервали. 

За інформацією Міністерства охорони здоров`я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень