Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для управління відходами руйнувань та побутовими відходами

Дата: 19.04.2024 12:00
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та Уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України.

Громади Київщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 52 сміттєвози та 63 одиниці важкої техніки для розчищення завалів — самоскиди, гусеничні та колісні екскаватори, а також два типи навантажувачів.

  • 35 сміттєвозів та 4 одиниці важкої техніки за спільного фінансування ЄС та Уряду Японії для 12 громад Київської та Чернігівської областей;
  • 17 сміттєвозів, 4 самоскиди та 8 одиниць техніки для управління відходами руйнувань за підтримки Уряду Японії для Чернігова та 5 громад області;
  • 41 одиницю важкої техніки за фінансування Уряду Японії для Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, яка працюватиме в декількох громадах області;
  • комплекти обладнання за підтримки ЄС для переробки відходів руйнації, зокрема машини для сортування та дроблення, для Бучанської, Чернігівської та Миколаївської громади;
  • 28 тисяч сміттєвих контейнерів та обладнання для переробки твердих побутових відходів для Київської та Чернігівської областей, за фінансування ЄС та Уряду Японії.

Під час церемонії передачі обладнання делегати відвідали майданчик для управління відходами руйнувань у Бучанській громаді Київської області, який облаштували за підтримки UNDP та ЄС.

Ініціатива спрямована на створення одного з перших в Україні майданчиків для переробки відходів руйнувань із повним циклом, який зможе опрацювати понад 75 тисяч кубічних метрів відходів, зібраних на тимчасовому місці зберігання відходів у Бучі. UNDP та ЄС надають стратегічну підтримку, допомагають експертизою, навчають працівників та постачають обладнання.

Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко висловила вдячність UNDP, ЄС та Уряду Японії за надану техніку для управління відходами та наголосила на її важливості: «У більшості громад, особливо тих, які пережили окупацію, комунальну техніку було знищено, а та що лишилася — стара, потребує ремонту та заміни. Громади життєво потребують техніки для розчищення завалів та сміттєвози, щоб знову зробити життя комфортним, і жителі мали можливість повернутися додому».

Довідково

UNDP працює над посиленням спроможності громад у секторі управління відходами по всій Україні. Зусилля включають розчищення завалів у громадах Київської, Чернігівської та Харківської областей, а також забезпечення громад обладнанням. Загалом у межах проектів UNDP вже вивезли 228 тисяч тонн сміття, переважно зруйнованих приватних будинків.

За інформацією Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень