У Меморіальному музеї-садибі Івана Козловського до Всеукраїнського дня довкілля висадили дерева

Дата: 22.04.2024 13:00

До Всеукраїнського дня довкілля у Меморіальному музеї-садибі Івана Козловського у селі Марʼянівка Білоцерківського району висадили 50 дерев екзотичних сортів.

У акції взяли участь заступниця голови КОДА Лесі Карнаух, представники департаменту екології та природних ресурсів і департаменту культури та туризму Київської ОДА, районної військової адміністрації, Ковалівської громади, Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Держагентства лісових ресурсів України, бійці 114 окремої бригади територіальної оборони та вихованці Марʼянівської дитячої музичної школи імені І. С. Козловського.

Учасники заходу продовжили традицію видатного тенора-земляка та висадили спільно з військовими понад 50 дерев екзотичних сортів, серед яких японські верби, червоні дуби, тюльпанові дерева, магнолії, сакури, полуничні яблуні та інші.

Мета акції нагадати про важливість збереження навколишнього середовища та збагачення природних відновлювальних ресурсів, особливо під час війни. Завдячуючи злагодженій роботі учасників заходу ландшафт території музею значно збагатився особливими рослинами, що в реаліях сьогодення стали символом незламності, сили та процвітання.

«Кожна справа важлива – саме тому ми сьогодні об’єднали зусилля, щоб разом прикрасити нашу землю, яку нині самовіддано захищають наші герої. Це особливе місце – в парку садиби є яблуневий сад Олександра Довженка, який висаджував сам Іван Козловський з друзями: Максимом Рильським, Павлом Тичиною, Олесем Гончаром та іншими. Сьогодні наші воїни разом із дітьми висадили тут нові алеї, які нагадуватимуть про історію сьогодення», – зазначила Леся Карнаух.

Меморіальний музей-садиба імені Івана Семеновича Козловського присвячений життю і творчості видатного українського тенора відкритий у 1994 році. Сама садиба визнана пам’яткою історії та архітектури кінця XIX — початку ХХ століття та є не лише місцем памʼяті і культурним надбанням пристоличного регіону, а й повноцінною рекреаційною зоною.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису