Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: Як держава планує залучити їх до ринку праці?

Дата: 23.04.2024 13:00
Кількість переглядів: 88

Фото без опису

У серпні 2023 року Міністерство економіки України разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Як отримати компенсацію?

Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

Що можна придбати?

За інформацією Державної Служби зайнятості, частіше за все компенсацію використовують для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, компʼютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.

Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу.

Чому це важливо для країни?

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних.

«Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити. Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи. А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки України розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними», – зазначає заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Чи вистачить коштів?

Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми, станом на 01.04.2024, компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівники з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.

Що можете зробити ви?

Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму як спосіб підсилення свого штату.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень