На Київщині вже укладено 8 ЕСКО-договорів для реалізації проєктів з енергоефективності

Дата: 13.05.2024 09:00
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

У Київській області вже укладено 8 ЕСКО-договорів із впровадження енергоефективних проєктів на загальну суму 128 млн грн. Мова йде про термомодернізацію шкіл, лікарень, дитячих садків та встановлення сонячних електростанцій для об’єктів критичної інфраструктури. Такі заходи дадуть змогу модернізувати комунальні заклади, заощадити кошти та оптимізувати енергоспоживання. Про це повідомив у своєму Facebook перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.

«Серед укладених договорів — 6 проєктів із термомодернізації, що передбачають середньорічну економію теплової енергії понад 60%. 2 проєкти — з облаштування сонячних електростанцій із середньорічною економією електричної енергії близько 18%. Наразі ці проєкти реалізуються в Броварах, Яготині та Вишгороді», — зазначив Микола Бойко.

Крім вже укладених договорів наразі проводяться 2 тендерні процедури закупівлі енергосервісу щодо встановлення сонячних електростанцій потужністю до 180 кВт та до 250 кВт для об’єктів водоканалу в м. Бровари.

Важливо, що громади не витрачають власні кошти на проведення таких заходів. Принцип дії полягає в тому, що всі роботи виконуються інвесторами, які повертають витрачені кошти за рахунок отриманої економії. Після відшкодування витрат на реалізацію проєкту, кожен об’єкт матиме чисте заощадження електроресурсів максимально до 75%.

«Не зупиняємось на цьому і проводимо роботу щодо залучення інших громад Київщини для реалізації таких проєктів з енергоефективності. Зокрема, вивчаємо впровадження механізму енергосервісу в центральній районній лікарні у м.Вишгород, Центрі первинної медико-санітарної допомоги та на об’єктах водоканалу в м. Тараща й на об’єктах водоканалу в Чабанах», — розповів перший заступник голови КОДА. 

На Київщині така ініціатива реалізується завдяки проєкту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень