Подолання туберкульозу: у Київській ОДА обговорили організацію мультисекторального підходу до боротьби із захворюванням

Дата: 15.05.2024 08:00
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

На базі Київської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл «Подолання соціально значущих захворювань – спільне завдання суб’єктів державного регулювання, органів місцевого самоврядування, медичної спільноти та громадськості».

У заході взяли участь заступниця голови Київської ОДА Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, представники Київської ОВА та обласної ради, Головного управління Національної поліції Київської області, обласного центру контролю та профілактики хвороб,  обласного спеціалізованого медичного центру, обласного центру ментального здоров’я, організації «100 відсотків життя. Київський регіон» та інші. 

Учасники розглянули такі важливі питання як мультисекторальний підхід у подоланні туберкульозу, організація профілактики та раннього виявлення туберкульозу.

За даними Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб, в розрізі районів найбільша кількість захворювань на туберкульоз в 2023 році зафіксовано в Вишгородському, Бучанському та Бориспільському районах. Серед громад – у Іванківській, Бишівській, Макарівській, Гостомельській. 

 Із загальної кількості зареєстрованих випадків захворювань на туберкульоз серед дорослих переважають особи, які тимчасово не працюють – 69,9 % та пенсіонери (люди похилого віку) – 13,8 %..

Також під час круглого столу обговорили організацію профілактичної роботи з людьми, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, обумовлених війною, дії людей, які хворіють на туберкульоз у разі втрати паспорта під час війни.

Окремо зупинилися на ролі соціального працівника у формуванні прихильності до лікування хвороби.

Учасники круглого столу підкреслили, що ключовими чинниками у подоланні туберкульозу є міжсекторальний та командний підхід, який включає:

  • максимально можливе залучення всіх стейкхолдерів (медичних і немедичних);
  • чітку координацію роботи всіх ланок медичної допомоги на всіх етапах виявлення та обстеження контактних осіб з хворими на туберкульоз;
  • відкрита та конструктивна співпраця та постійна комунікація усіх залучених до протидії служб і організацій (з відслідковуванням зворотного зв’язку);
  • навчання медичних (а в разі потреби – і немедичних) працівників різних рівнів задля досягнення і підтримання максимально високої настороженості щодо туберкульозу та організації його ефективного виявлення та лікування.

«Наше спільне завдання донести до населення, що це вкрай важливо, що люди мають піклуватися про своє здоров‘я і здоров‘я оточуючих. Дуже важливий мультисекторальний підхід в подоланні туберкульозу. Для цього необхідно акумулювати зусилля щодо організації профілактики та раннього виявлення хвороби, зокрема, у людей, що опинилися в тяжких життєвих обставинах, обумовлених війною», – наголосила заступниця голови Київської ОДА Лесі Карнаух. 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень