Інформація щодо умов закупівлі імпортованої електричної енергії для підприємств

Дата: 10.06.2024 13:30

Броварська районна державна (військова) адміністрація у зв’язку із складною ситуацією, що склалась в енергетичній інфраструктурі країни, а також з численними зверненнями підприємств щодо неможливості забезпечити функціонування виробництва в умовах аварійних відключень, інформує.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року № 1127 було затверджено Положенням про особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні (далі - Положення).

Це Положення застосовується, зокрема, до споживачів (крім побутових) які мають автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії, що забезпечує можливість отримання даних комерційного обліку електричної енергії в реальному часі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 Положення, оператор системи  передачі зобов’язаний під час ініціювання застосування заходів з примусового обмеження електропостачання збільшувати для операторів систем розподілу дозволений обсяг споживання потужності та електричної енергії на сумарний обсяг придбаної всіма споживачами, які приєднані до системи передачі та/або розподілу відповідного оператора системи розподілу, імпортованої електричної енергії.

Підпунктом 1 пункту 6 Положення, визначено, що оператор системи розподілу, зобов’язаний у разі застосування за командою оператора системи передачі з операційної безпеки заходів з примусового обмеження електропостачання до споживачів не застосовувати такі заходи до непобутових споживачів, у загальному обсязі споживання електричної енергії яких у кожній розрахунковій годині обсяг придбаної імпортованої електричної енергії становить не менше 80 відсотків.

Враховуючи вищевикладене та з метою забезпечення стабільної роботи, рекомендуємо підприємствам звернутись до відповідних операторів системи передачі та операторів систем розподілу із запитами щодо можливості закупівлі імпортованої електричної енергії, а також щодо технічної можливості не відключення від загальної енергосистеми за умови закупівлі імпортованої електричної енергії у своїх операторів системи передачі або у інших учасників ринку електричної енергії.