Руслан Кравченко: Київщина цьогоріч планує на 20% збільшити кількість учнів, які безкоштовно отримуватимуть гарячі обіди

Дата: 17.06.2024 08:00
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

Київщина цьогоріч планує  на 20% збільшити кількість учнів, які безкоштовно отримуватимуть гарячі обіди. Про це під час наради щодо реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко. Нарада відбулася під головуванням заступника керівника Офісу Президента Олексія Кулеби та за участю першої леді України Олени Зеленської.

В планах Київщини також збільшення  кількості закладів, що співпрацюватимуть із Всесвітньою продовольчою програмою ООН. Наразі 111 шкіл із 41 громади  отримують компенсацію вартості обідів від Всесвітньої  продовольчої програми ООН. А це понад 25 тисяч дітей Київщини.

Крім того, за словами Руслана Кравченка, в області буде створено 25 опорних кухонь та відкрито 2 нових лабораторії в кулінарних хабах. Наразі 12 шкіл вже працюють як опорна кухня.

«Учні, які із задоволенням їдять шкільні обіди та батьки, які знають, що їхні діти отримують якісну та здорову їжу. Це те, до чого Київщина прагнула зі старту реформи шкільного харчування. Сьогодні нам є чим пишатися. Наразі вже на 30% зросла кількість учнів, які отримують безкоштовне гаряче харчування. Гарячими обідами забезпечили 122 тис учнів. Пільговики –  харчуються безкоштовно», – розповів начальник КОВА.

Він нагадав, що в обласному бюджеті на реформу передбачили на 5 років 157 млн. грн. Всі громади затвердили комплексні плани реформування. Концепцію реформи інтегровано і існуючу обласну програму Київщини.      

У 29 територіальних громадах всі учні початкової школи харчуються безкоштовно або у співфінансуванні з місцевим бюджетом. 

Крім того, додав Руслан Кравченко, Київщина впроваджує 3 технологічні моделі організації харчування: фабрика-кухня, опорна кухня, базова кухня. Фабрика-кухня вже працює в Бучі. Планується відкрити ще одну у Вишневій ТГ. 16 громад Київщини беруть участь у конкурсному відборі шкіл для отримання субвенції на придбання обладнання та модернізацію харчоблоків. 

«До речі, цього року виділили 15 млн грн з обласного бюджету на оновлення обладнання в харчоблоках. Створили 3 кулінарних хаби, там вже пройшли навчання понад 2,3 тис. працівників харчоблоків шкіл та дитсадків. Для того, щоб досягти успіху в реформі потрібна консолідація зусиль та бюджетів: державного, обласного та місцевих, а також допомога міжнародних партнерів», – додав Руслан Кравченко.

Фото без опису  Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень