У Київській ОВА презентовано каталог українських виробників техніки
В рамках ініційованої Президентом України програми «Зроблено в Україні» в Києві стартувало всеукраїнське роуд-шоу «Українська техніка для громад». У Київській обласній військовій адміністрації керівництву громад було презентовано каталог, до якого увійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах з 14 областей України.
Заступниця голови Київської ОДА Леся Карнаух зауважила, що потреба громад області у колісній техніці наразі становить щонайменше 461 одиницю.
«Понад 65% нашого регіону зазнало руйнувань через російську агресію. Техніка також була пошкоджена або викрадена. Тож у наших громад наразі значна потреба в транспорті, комунальній і спеціальній техніці, і особливо у техніці для відновлення. Зараз ми всі працюємо над залученням ресурсів для її поповнення з орієнтиром на вітчизняну продукцію. Також у області розвиваються такі виробництва», – додала Леся Карнаух.
Ініціатор проєкту «Українська техніка для громад» народний депутат Дмитро Кисилевський повідомив, що його головна мета – інформування керівників і замовників в громадах про те, що українські виробники здатні забезпечити практично 100% потреби будь-якого міста чи села у комунальній та спеціальній техніці, громадському транспорті та ін. В Україні більше тисячі територіальних громад і кожній потрібно щонайменше 5-7 одиниць комунальної та іншої техніки.
«В середньому 1 робоче місце при виробництві в Україні колісного транспорту дає 8 робочих місць прямим суміжникам і до 20 робочих місць – субпідрядникам. До 40% коштів, витрачених громадами на українську техніку, повертається в бюджети різних рівнів. В тому числі в бюджети громад. Ці кошти йдуть на потреби громад і на ЗСУ», – зауважив Дмитро Кисилевський.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відзначив, що закупівлі техніки українського виробництва створюють робочі місця в громадах по всій країні та додаткові надходження податків до місцевих бюджетів.
Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов зауважив, що українські сервісні служби завжди поруч із замовниками, а закордонні спеціалісти дуже неохоче мають справу з країною, в якій іде війна. Запчастини завжди доступні в Україні, немає проблем на кордоні з доставкою імпортних запчастин. Відтак, ефективний життєвий цикл техніки українського виробництва є довшим.
Каталог української техніки для громад розроблено в рамках реалізації політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» і закону про локалізацію як інструмент інформування громад щодо наявних локальних виробників техніки.
Довідково: 26 лютого 2024 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про старт нової економічної платформи «Зроблено в Україні».