Вакцинація в умовах війни надважлива для запобігання епідеміям – брифінг Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Дата: 18.07.2024 08:00

Переміщення людей, погіршення санітарних умов та стресові ситуації роблять населення більш вразливим до хвороб. Також під час воєнних дій доступ до медичних послуг може бути обмеженим, а ризик поширення інфекційних хвороб зростає. Про необхідність проведення вакцинації нагадала під час брифінгу завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Головінська.

Зокрема, за 5 місяців 2024 року в Київській області зареєстровано 231 випадок кашлюку. Кількість захворілих за 5 місяців поточного року в 6,6 рази перевищила кількість захворілих за весь 2023 рік.

Вакцини працюють шляхом стимулювання імунної системи до вироблення антитіл, які згодом допомагають боротися з реальними інфекціями. Вони не тільки захищають тих, хто вакцинований, але й сприяють формуванню колективного імунітету. Це особливо важливо для тих, хто не може бути вакцинований через медичні протипоказання, такі як алергії або ослаблений імунітет.

Незважаючи на численні наукові докази ефективності та безпеки вакцин, існує багато міфів та хибних уявлень про них. Один з найпоширеніших міфів – це те, що вакцини викликають аутизм. Ця теорія була багаторазово спростована науковими дослідженнями. Інший міф стосується того, що вакцини містять шкідливі речовини. Насправді, всі вакцини проходять суворий контроль якості та безпеки перед тим, як їх починають використовувати.

Важливо отримувати точну та надійну з офіційних джерел, таких як сайти Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) та Національного порталу    з імунізації. Це допоможе уникнути впливу хибних уявлень і міфів.

«Не забувайте, що ваші сімейні лікарі завжди готові допомогти вам з питаннями вакцинації. Вони можуть надати вам всю необхідну інформацію, роз’яснення та підтримку, щоб ви могли прийняти обґрунтоване рішення. Пам’ятайте, що вакцинація не тільки захищає вас, але й допомагає захистити вашу родину, друзів і суспільство в цілому. Бережіть себе та будьте здорові», – підкреслила Наталія Головінська