Вічна пам'ять Герою!

Дата: 06.08.2024 17:00

Сьогодні у Калинівці, Броварського району, зібралися рідні та побратими, щоб провести в останню путь бійця 136-го батальйону 114-ї бригади, лейтенанта Сурменка Олександра Федоровича, позивний «Філ», який до останнього подиху боронив нашу Батьківщину.

Лейтенант Сурменко Олександр Федорович, позивний «Філ», навесні 2022 року, після звільнення Броварщини від російських загарбників, очолив першу зведену роту 136-го батальйону і повів наших бійців нищити ворога на Схід України.

У період з 23 травня по 18 червня 2022 року він брав безпосередню участь у бойових діях на території Луганської та Донецької областей. Організував та безпосередньо керував передислокацією зведеної роти під час форсування річки Сіверський Донець, унаслідок чого, завдяки грамотним діям, підрозділ вийшов з оперативного оточення без втрат.

Завжди в першу чергу піклувався про своїх бійців та особистим прикладом мотивував особовий склад нещадно нищити ворога.

Загинув Олександр 19 червня 2022 року під час стримування наступу переважаючих сил противника поблизу населеного пункту Устинівка Луганської області. Бій з ворогом тривав більше 8 годин.

Олександр нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Вічна пам'ять Герою!