ЛЮДИНА НЕ ТОВАР!
Щороку світова спільнота відзначає «Всесвітній день протидії торгівлі людьми». Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усього світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Цей день є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми та про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи. З початком широкомасштабного вторгнення рф на територію України ризик потрапляння українців в ситуацію торгівлі людьми та стати її жертвою стрімко зростають.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо. Особи, які знаходиться у складній економічній ситуації можуть прийняти будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
-
Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши ваші документи
-
Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей
-
Вас примушували відробляти неіснуючі борги
-
Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми
Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
-
1547- Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
-
527- Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми
-
102 – Поліція
-
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС