Фальсифіковане насіння. Остерігайтесь підробки

Дата: 28.04.2025 11:00
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській  області нагадує про наявність великої кількості неоригінального, фальсифікованого насіння та радить купувати посівний матеріал у неперевірених продавців.  Щоб уберегтися від масового засилля підробок на ринку насіння можна тільки будучи добре проінформованим,  якщо виникли сумніви щодо оригінальності насіння, зверніть увагу на такі показники:

1)виробник має бути включеним до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва, який формує Міністерство аграрної політики і продовольства України. Реєстр розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства.

2) кожна компанія-оригінатор має своїх дистриб'юторів (перевірити можна на сайті компанії).

3) Купувати краще за безготівковий розрахунок, зберігаючи всі чеки та квитанції. У такому разі ви можете мати беззаперечні докази;

4) вимагайте Сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та Сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння. Справжность сертифікату можна перевірити через електронний доступ до "Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал".

5) Занижена ціна є завжди підозрою. Якісне висококласне насіння не може бути дешевим.

6) Перевіряйте всі пакувальні мішки та насіння в них. Неякісне підроблене насіння,фарбують неякісною фарбою,яка осипається.

Обов'язково перевіряйте наявність двох етикеток (внутрішньої та зовнішньої).

У Мінагрополітики затверджено наказ №1050 від 02.04.2024р.. «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикеток. Залежно від категорії насіння та його призначення,упаковку паркують етикетками встановленої форми,відповідної форми,кольору та змісту.

Фото без опису

 

1. Форма етикетки прямокутна, мінімальний розмір (довжина х ширина) - 110 × 67 мм. Текст друкується чорним кольором. 
2. На лицьовому боці етикетки лівий край з написом білого кольору «Міністерство аграрної політики та продовольства України» на чорній смузі завширшки 30 міліметрів, решта лицьового боку етикетки фарбується кольором відповідно до цих Вимог. 
3. По центру правого краю лицьового боку етикетки наносяться фоновою сіткою білого кольору дві великі літери «UA». 
4. Для гібридів у полі «назва сорту» після назви сорту зазначається: 
для категорії базове насіння зазначається назва компоненту; 
для категорії сертифіковане слово «гібрид». 
5. Номер партії насіння присвоюється аудитором з сертифікації (агрономом-інспектором) відповідно до законодавства. Для насіння, маркованого сірою етикеткою, номер партії може присвоюватися суб’єктом. 
6. Для протруєного або оброблено насіння зазначається назва препарату та діючої речовини. Така інформація зазначається у полі «Додаткова інформація». 
7. Якщо на етикетці зазначена вага та для дражування або інкрустації використовувалися гранульовані пестициди, речовини або інші тверді добавки, у полі «дражовано/інкрустовано» може зазначатись характер добавки, а також приблизне співвідношення між вагою чистого насіння і його загальною вагою. 
8. Для насіння генетично модифікованого сорту у полі «додаткова інформація» зазначається «ГМО». 
9. Для насіння, щодо якого проводилося повторне визначення показника схожості, у полі «додаткова інформація» може бути зазначено «повторне визначення» із зазначенням дати та органу з оцінки відповідності або суб’єкта насінництва та розсадництва, який проводив таке визначення. 
10. Фракція калібрування за типом насінини, розміром або формою може зазначатись у полі «Додаткова інформація». Для позначення фракції калібрування можуть використовуватись скорочення (у тому числі англійською мовою) або цифрові позначення, які мають бути розшифровані.
11. У полі «Країна походження» зазначається місце вирощування насіння.

       Пам’ятайте, що використання не оригінального насіння призводить до значних втрат. Економія незначних коштів при купівлі насіння обертається  потім значними втратами у вигляді недобору рівня врожайності! Навіть економія декількох сотень грн. при купівлі неякісного посівного матеріалу (підробок) абсолютно не окупить Вам усіх величезних ризиків, яким Ви самі себе піддаєте. 

      Також слід зауважити, що у разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння показникам, зазначеним у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння суб’єкт господарювання має право ініціювати проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння згідно Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 за № 615.

   У випадку неякісного насіннєвого матеріалу та для отримання консультацій з питань насінництва та розсадництва, необхідно звернутись до спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництві та якості зерна Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень