Збережемо ліси разом !
На виконання розпорядження Київської обласної державної (військової) адміністрації від 03.06.2021 № 346, Броварська районна державна (військова) адміністрація інформує «Про заходи щодо охорони лісів Київської області від незаконних рубок та інших порушень лісового законодавства».
Ліси – це невід’ємна складова екосистеми нашої планети. Хоча вони здаються безкінечними і невичерпними, виробничий метод вирубування лісів забирає їх дуже швидко. Якщо ми будемо продовжувати цю практику, це може мати серйозні негативні наслідки для біорізноманіття !
Розберемо вплив вирубки лісів на екологічну систему навколишнього середовища:
Руйнування природних середовищ
Одна з основних причин, чому не можна вирубувати ліси, полягає в тому, що це призводить до руйнування природних середовищ. Ліси є домівками для багатьох видів тварин і рослин, які залежать від цього середовища для свого виживання. Вирубування лісу призводить до втрати життєвого простору для цих видів і може призвести до їх вимирання. Крім того, це також порушує екологічний баланс і може мати доміно-ефект на інші види і екосистеми.
Збереження клімату
Ліси відіграють важливу роль у регулюванні клімату. Вони є природними фільтрами, які поглинають вуглецю з атмосфери, що сприяє зменшенню парникового ефекту та зміні клімату. Крім того, ліси також впливають на водний баланс, затримуючи воду, що допомагає уникнути паводків та забезпечує стік питної води в річки та озера. Вирубування лісів призводить до втрати цих важливих екосистемних функцій, що може мати негативний вплив на клімат та гідрологічний цикл.
Вплив вирубування лісів на економіку та суспільство
Вирубування лісів також має прямий вплив на економіку та суспільство. Багато людей займаються лісорубними роботами та використовують лісові ресурси для своєї промислової діяльності. Вирубування лісу може призвести до втрати робочих місць і погіршення економічного становища таких людей та спільнот. Тому, перед проведенням будь-яких робіт по вирубуванню, необхідно ретельно проаналізувати соціально-економічні наслідки таких дій.
Як, висновок, вирубування лісів – це серйозна проблема, яка має негативний вплив на біорізноманіття, екологічну рівновагу, економіку та суспільство. Ліси є життєво важливими для нашої планети, і ми повинні зберігати їх якомога більше.
Також, інформуємо, що вирубування лісів несе за собою за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Згідно ст. 120 Лісового кодексу України, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у:
- незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників;
- знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем, порушенні інших вимог пожежної безпеки в лісах;
- знищенні або пошкодженні лісу внаслідок його забруднення хімічними та радіоактивними речовинами, виробничими і побутовими відходами, стічними водами, іншими шкідливими речовинами, підтоплення, осушення та інших видів шкідливого впливу;
- засміченні лісів побутовими і промисловими відходами;
- порушенні правил зберігання, транспортування та застосування засобів захисту лісу, стимуляторів росту, мінеральних добрив та інших препаратів;
- розкорчовуванні лісових ділянок і використанні їх не за призначенням, у тому числі для спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд без належного дозволу;
- самовільній заготівлі сіна та випасанні худоби на лісових ділянках;
- порушенні порядку заготівлі та вивезення деревини, заготівлі живиці і використання інших лісових ресурсів;
- порушенні строків повернення лісових ділянок, що перебувають у тимчасовому користуванні, або невиконанні обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням.
Кримінальний кодекс України:
Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
Примітка.
1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.
2. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Збережемо природу разом !
Якщо ви стали свідками протиправних дій щодо лісу, просимо терміново телефонувати Безкоштовна телефонна «гаряча лінія» Національної поліції України - 0-800-50-0202 (понеділок - п'ятниця, з 09:00 до 18:00) За необхідності громадяни можуть надіслати до Національної поліції України відповідні письмові звернення на електронну поштову адресу: pg.npu@police.gov.ua