Микола Калашник: Маємо вміти захистити себе, допомогти іншим і бути готовими діяти в будь-яких обставинах

Начальник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник разом із головами районів і громад Київщини, депутатами Київської обласної ради на чолі з Ярославом Добрянським та керівниками структурних підрозділів адміністрації пройшли одноденний курс підготовки на базі Київського обласного центру підготовки громадян до національного спротиву.
«У час, коли наша країна вже понад дванадцять років живе в умовах війни, готовність до викликів — це не лише завдання військових. Це відповідальність кожного з нас. Саме тому, такі навчання є надзвичайно важливими. Вони дають практичні знання та навички, які можуть врятувати життя — власне, близьких чи тих, хто опиниться поруч у критичний момент», — зазначив начальник КОВА.
Протягом дня усі разом проходили підготовку з тактичної медицини, тактичної та інженерної підготовки. Відпрацьовували алгоритми дій у критичних ситуаціях, проходили смугу перешкод, виконували практичні завдання та навчалися працювати в команді.
Навчання у обласному Центрі підготовки громадян до національного спротиву проводять ветерани російсько-української війни — люди, які не з книжок знають, що таке відповідальність, ризик і боротьба за Україну. Вони передають свій реальний бойовий досвід, який сьогодні є безцінним для кожного цивільного.
Микола Калашник наголосив, що Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву на чолі з ветераном війни Володимиром Авдєєнком виконує надзвичайно важливу місію. Тут кожен охочий може отримати базові навички, необхідні в умовах воєнних загроз та надзвичайних ситуацій. Навчання є безкоштовним.
«Переконаний, що такі курси потрібно ще активніше популяризувати серед жителів області, особливо серед молоді. Бо сильна держава починається з підготовлених громадян. Ми маємо вміти захистити себе, допомогти іншим і бути готовими діяти в будь-яких обставинах», — сказав начальник КОВА.
Нагадаємо, Київський обласний центр підготовки населення до національного спротиву створений при Київській обласній військовій адміністрації. Тут цивільні безкоштовно проходять навчання за програмою з 15 дисциплін — від тактичної медицини та інженерної справи до роботи з БПЛА, виживання та протидії інформаційним впливам. Полігон обладнаний за стандартами НАТО, а навчальні сценарії максимально наближені до реальних умов, щоб учасники отримували не лише теоретичні знання, а й практичний досвід.

















